Jdi na obsah Jdi na menu
 


 

≈ ABRA ≈   * 2.11.1998     

Obrazek

 

Abra

Abra - naše sluníčko,pohodářka a hlavně,náš první asistentský výtvor

Abinku máme od jejich 8 týdnů a je to pravý nefalšovaný retrívr,kterého tady již bohužel často nepotkáte.

Abru jsme začali cvičit na asistenci nevědomky.Může za to naše pohodlnost,takže vše začalo podáváním ovladačů,abychom si nenamohli záda,přinesením mobilu,jelikož kdy zvoní mobil na stole v kuchyni? No? Ano,když jste zrovna na té oné místnosti

Abra je velmi chápavá a rychle se učí,takže práce s ní je jedna velká radost.

 

Obrazek

 

Abra v pozadí mimino Adélka

Již 4 roky žije s naší babičkou,která má problémy s nohama a jen díky Abře může zůstat doma a nemusí žít u některého z dětí nebo v domě s pečovatelskou službou.

Abra je takový koumák,že si nosí misky,když jsou prázdné,podává babičce vše co jí spadne,chodí pro poštu k bráně,když jedou pošťáci a přinese ji domů,dělá babičce společnost a hlavně ji hlídá,zvedá berle když spadnou.

Umí spoustu věcí,které nelze ani vyjmenovat.Její přístup k práci je úžasný,nemusí se jí nic říkat,je takovým způsobem naladěná na babičku,že ona si sama hlídá co je potřeba dělat a babička si dělá legraci,že když jí půl dne nic nespadne,pes se tváří jako hromádka neštěstí,takže spoustu věcí upustí schválně,aby Abra měla radost a pocit,že je stráááášně moc užitečná a důležitá.

Abinka oslaví letos krásných 10 let.

 

Obrazek

 

Abra trpělivě vychovávala Adélku

S Adélkou cvičíme v podstatě to stejné jako s Abrou,jen jsme se o tomto za ta leta dozvěděli více a naučíme Adélku i na složitější pomoc,tak nám držte palce,aby nám to šlo stajně dobře jako s Abrou.

Adélka je taky strašně šikovná,že když jsme u babičky a spadne berle,div se ty 2 nesemelou,která ji zvedne,takže babička rychle shazuje i tu druhou,aby každá měla na podání jednu

 

 

Obrazek

 

Abra s Vendulkou