Jdi na obsah Jdi na menu
 


Expedice YKINESEJ

22. 2. 2009

 

EXPEDICE YKINESEJ  16.-21.2.2009

účastníci expedice :

my - Petra,Adélka a Ozzy

Lenka,Honza a jeho dcerky Bára a Janička  a holky hoňačky Arletka a Cordulka

Karlos a Luciferka - tito dva zatím bez psa,ale co není,může být

....a jak to všechno začalo? Na vánoce jsem od mé sestry Lenky a jejího přítele Honzíka dostala poukaz na týdenní pobyt na horách.

Honzík zajistil perfektní lokalitu a ubytování v Jeseníkách u horské chaty Paprsek v soukromých apartmánech.

V neděli jsem tedy nabalila auto,Adélku a Ozzyho a mohli jsme vyrazit.Eliška byla na socializaci u naší mamky,jelikož jsme mohli vzít pouze po 2 psech,navíc Ela začala hárat,takže se to i hodilo,že zůstala doma.Mamča měla aspoň společnost a mazlíka.

Po šílené cestě (jela jsem přes Rýmařov) a zvládnutých serpentinách po hřebenech Jeseníků,kdy jsme celou cestu nějak jeli,jsme asi 300m od cíle zůstali viset.Cordula(rozuměj naše Cordoba) nechtěla už ani tam a ani zpět.Volala jsem tedy mobilem SOS ostatním,kteří byli již na místě a Honík mi seběhl na pomoc.Nasadili jsme nějak řetězy,co jsem naštěstí měla a vyjela krásně až nahoru.Jen chudák Honza,to musel opět vyběhnout po svých,protože jsem měla věci i na předním sedadle a neměl by si k nám kam sednout,jak jsme měli plně naložené auto.

Nahoře už nás čekali všichni ostatní,seznámili jsme se s Honzovýma holčičkama Janičkou a Bárou a Kájou s jeho dcerkou Lucinkou (Luciferka)

Ještě jsme chvíli poseděli,popovídali,vypili malou vodku s Red Bullem co jsem dovezla (já totiž veděla,že ta cesta bude nervák) a šli spát,abychom načerpali síly na lyžování a veškerý program,který nachystaly Janička s Bárou.

Naše expedice byla úžasná,lyžování,procházky se psy,večerní bitvy v Monopolech nebo hře na slova město,věc........ve čtvrtek výšlap se psy pěšky na Paprskek (ouuuu,moje nohy) a hlavně Janiččina oslava 10 narozenin.Ta byla obzvlášť vypečená :o)

Lenča udělala s Janičkou dort a plný stůl jídla a pití a slavilo se.Konfety lítaly vzduchem a jako hlavní hřeb večera bylo létající přání,které jsme každý od Honzy s Lenčou dostali a pozdě večer jsme je šli vypouštět ven.Ohromná atmosféra,děti nadšené,prostě povedená oslava.

Na závěr proběhla zase jedna bitva v Monopolech (KARLOS ZASE VYHRÁL!) a děti šly do hajan.My dospěláci ještě popili vínko a poseděli,poněkteří delée,ehm,ehm.........

Celý týden jsme si opravdu krásně užili,pejsci se vyřádili ve sněhu a na procházkách,nikdo je neotravoval nějakým výcvikem a podobnýma věcma,měli prostě dovolenou.

My všichni si odpočinuli a jsem ráda,že jsem poznala Janičku s Bárou a Káju s Lucinkou a děkuji jim za příjemnou společnost a pohodově prožitý týden.

 

Honzíkovi a Leničce děkuji za krásný dárek k vánocům a narozeninám,udělali jste mi ohromnou radost!! Děkujííííííí

 FOTO ZDE 
Expedice YKINESEJ