Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pasení u Lukyho 6.11.-9.11.2008

11. 11. 2008

 

Pasení oveček – další super víkend

 

To se jednoho dne domluvila panička s Lukym, že bychom udělali zase nějakou výpravu na Šumavu za našima kamarádama ovečníkama. Luky po prvním telefonátu řekl, že můžeme přijet a tak jsme se sbalili a jeli.

Náš pobyt u Lukyho trval od čtvrtku do neděle, ale věřte že bychom zůstali déle kdyby to šlo. Naše psí výprava se tentokráte skládala Betkou a Emmičkou s tetou Vlaďkou a námi Adélkou, Ozíčkem, Eliškou a samozřejmě paničkou, která tento super výlet organizovala.

Měli jsme vyjet ve čtvrtek kolem šesti ráno, ale panička byla moc unavená a tak vstávala později. V 9 ráno jsme tedy dorazili pro Vlaďku a holky do Karviné, ještě jsme udělali menší zastávku u Mirečka vyzvednout tabletky a hurá na cestu.

Cesta byla dlouhá a první kdo protestoval byla Emmička, asi ji bolelo bříško nebo nám to udělala schválně, ale pokadila se v kenelce a to mi veřte, že to byl smrad jako od velkého psa :-). Tak po menší pauze na benzínce na pití a čůraní jsme pokračovali dále.

To by nebyly české silnice, aby se tam neobjevili objížďky. Touto trasou jsme si nadjeli tak hodinku cesty, ale nakonec jsme zdárně cestu zdolali a dojeli k Lukymu.

Po příjezdu nás všichni vítali jako staré kamarády skákali a dováděli ve výbězích jako blázni. Paničky se přívítaly s Lukym a ještě jsme počkali do příjezdu tety Leničky se strejdou Honzou a jejich holkama hoňačkama Arletkou a Cordulkou a vyrazili jsme na procházku.

Po té dlouhé cestě bylo třeba pořádně protáhnout svaly. Večer nám paničky postavili domečky na chodbě, protože v kuchyni měla Zázvorka 5 krásných štěňátek tak jsme ji nechtěli rušit. Malí spikali venku v holčičím výběhu společně s Ruby, Pipi a Nanou.

Paničky celý večer prokecaly s Lukym a foukali si postýlky na spaní :-).  Napřed šlapali na žábu a nakonec si panička vzpoměla, že máme v autě kompresor tak natahaly matrace ven a foukaly u auta.

Pak nás ještě všechny rychle vyvenčili a šli klábosit skoro až do rána.

První den jsme ani nestihli navštívit ovečky, ale věřte že po tak dlouhé cestě jsme si ani nevzpoměli, že tam něco bílého chlupatého brouzdá ve výběhu.

V pátek hned dopoledne jsme se vrhli na ovečníky. A musím nás pochválit, že nám to šlo moc dobře dokonce i Emmička se podívala ovečkám tváří v tvář a vůbec se jich nebála. Za pomocí Lance (pašáka) jsme dopoledne zvládli.

Po obědě jsme šli do lesa na velkou procházku a poté nás opustily holky ušaté, protože jejich páničci měli doma hromadu práce.

Ještě jsme vyzvedli tetu Dádu na nádraží s Puntýskem a naše lidská parta byla kompletní.

Tohle odpoledne se nám v baráku vystřídalo tolik návštěv, že jsme ani nestihli ovečky. Večer ještě přijeli na kurz Briard, Bobtail, Beardet kolie, Labrador a kříženec.

V sobotu dopoledne jsme dali přednost chlupáčům co si přijeli na kurz a my se mezitím zase rozloučili s tetou Dádou, která musela jet domů za rodiči a vzala si sebou Rubičku.

Ještě dopoledne si přijeli pro Pipi, kterou Luky už dlouho nabízel k prodeji, jelikož nepase. Noví páníci od Pipi byli velice příjemní a hned po procházce v lese už ji nechtěli pustit z rukou. Tak Pipi odcestovala do Prahy kde se bude věnovat agilitám a bude doprovázet koníka, kterého vlastní její nová panička.

Odpoledne jsme šli i my na ovečky, které byli v košáru aby se chlupáči mohli s nimi seznamovat. Psiska z kurzu jelikož dělají  vodní záchrařinu tak je ovečky moc nezaujaly, kromě Briardíka který je bral jako kořist a naháněl je po celé ohradě.

Večer jsme ještě vyrazili na krátkou procházku a zapadli jsme do pelíšků a pánici do postelí. V neděli ráno jsme byli pást s bráchou Coudym a borderčím miminkem Kínu. Oba tito kluci jsou moc šikovní a Luky je moc chválil. Jenom aby jim to klukům vydrželo budem držet palečky. My jsme také ještě provětrali ovečkám kožíšky a pak nás paničky zavřeli a šly balit věci.

A došlo na loučení…….. Ti páníčci to tak vždy protahují vůbec nevíme proč, když my už teď víme, že se zase přijedeme pracovně rekreovat. Tak všechno zabaleno a my už také čekáme jen na povel hop auto a jedem. Cesta je dlouhá a  my jsme ještě slíbili Mirečkovi, že se stavíme k jeho rodičům pro zabíjačku. Je to po cestě tak co bychom pro něj neudělali. Zastávka u Voříšků byla krátká, naložili jsme jen maso a už hybaj domů. Cesta nám celkem rychle utekla, protože jsme ji celou prospali. Emmička ji také prospinkala.

Jsme zase v Ostravě v kruté realitě a těšíme se na další super akci strávenou mezi takovou smečkou lidiček a psů jako o tomto víkendu.

Za článeček děkujeme Vlaďce,která se ujala jeho napsání a  je výborný!!

Lukymu a Dádě moc děkujeme za azyl a za to , že jsou jací jsou  a  proto je máme moc rádi DĚKUJEME

 

fotečky z pasení

Obrazek